Haber

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Sanal Devriyelerle 63 Şüphelinin Tespitini Gerçekleştirdi

Sanal devriyelerini aralıksız sürdüren Aydın İl Jandarma Komutanlığı, ekim ayında dolandırıcılık başta olmak üzere çeşitli suçlardan 63 şüpheliyi tespit ederek haklarında işlem başlattı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, emniyet ve güvenliğin, kamu huzur ve güvenliğinin sağlanması, kusur ve suçlulukla mücadele kapsamında 01-31 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında sanal devriye gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay yürütülen çalışmalar sonucunda 575’i yasa dışı bahis içeren, 457’si fuhuş ve müstehcenlik içeren, 12’si ise terör propagandası ve dezenformasyon içeren site olmak üzere toplam 1.044 suç içerikli site bilgi sistemleri üzerinden engellendi.

Ayrıca ertelenmiş ihtiyaç kredisi, sahte İnteraktif Vergi Dairesi, geçersiz E-Devlet, üniversite harç ödemesi, Açık Öğretim APK ders başvurusu, üniversite dönem ücreti ödemesi gibi kimlik hırsızlığı içeren 330 site tespit edilerek engellendi.

Açıklanan 12 olayda 30 şüphelinin kimliği belirlenerek haklarında cezai soruşturma başlatılırken, müstehcenlik, uyuşturucu kullanımını teşvik, teröre muhalefet içeren 33 paylaşımda bulundukları tespit edilerek haklarında yasal süreç başlatıldı. ateşli silahlar ve bıçaklar kanunu ve terör örgütü propaganda hataları. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu