Haber

Ayvalık Bahçeşehir Koleji voleybolda 1. Ligin kapısını araladı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 2. Lig 9. Grupta Türkiye’nin en genç takımıyla mücadele eden Bahçeşehir Koleji Voleybol Takımı, aldığı 23 puanla ilk ikiye girerek play-off grubuna yükselmeyi başardı. 1. Lig’e.

Play-off müsabakalarında; Eczacıbaşı, Antalya Açı ve Malatya Galip Demirel gruplarını eşleştiren Ayvalık Bahçeşehir Koleji Voleybol Takımı, bu karşılaşmalar sonrasında ilk ikiye kalması halinde bir üst tura çıkacak.

Başarılı Voleybol Antrenörü Sedat Oğuz, çalışmalarını Bahçeşehir Koleji’nin ana sponsorluğunda sürdürdüklerini belirterek, grubun altyapısında 200’e yakın sporcu yetiştirildiğini vurgulayarak, “Altyapımızda belirli kriterleri aşan yaklaşık 25 sporcu eğitimlerine devam ediyor. Uğur Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Koleji’nde burslu olarak altyapımız hem sporcu hem de sporcu alt yapımızda yetişen ve Türkiye’nin büyük kulüplerine transfer olan sporcularımızla gurur duyuyoruz” dedi.

Oğuz yaptığı açıklamada, “2021-2022 sezonunda midi takımımız il şampiyonu, küçük takımımız il şampiyonu, yıldız takımımız il şampiyonu, genç takımımız il şampiyonu, Türkiye finali ve Ayvalık Uğur Lisesi Takımımız ise Türkiye 5.’si olarak tarihe geçti.”Sporcularımızı çocukları ile birlikte kendi öz kaynaklarından sporcu yetiştirerek hayata hazırlamak ve belli kriterlerin üzerinde gelişen sporcularımızı Türk sporuna kazandırmak. Bizlere maddi ve manevi destek olan Bahçeşehir Koleji kurucularımıza spora ve sporcuya verdikleri bu büyük destek için teşekkür ederiz.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu