Yaşam

Betek Boya Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı

Betek Boya Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı
Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Betek Boya, Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünde 1.350 çalışanıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.
Filli Boya, Fawori, Tempo, Dalmaçyalı markalarını bünyesinde barındıran Nippon PaintBetek Boya, Cumhuriyetin 100. yılında Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktı. Betek Boya çalışanlarının Türkiye’nin 81 ilinde katıldığı ziyarette aslanlı yolda yürüdüler, Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular. Betek Boya çalışanları Anıtkabir’in tüm merdivenlerini doldurarak merdivenlere Türk Bayrağı astı.
“Nesiller boyu ilham veren bir mirasın mirasını kalbimizde taşıyoruz.”
Anıtkabir ziyareti, Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu’nun Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı mektupla sona erdi. Küçükoğlu özel defterine şunları yazdı: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkemizin çağdaşlaşmasına ve büyük geleceğine canı gönülden inanan ve bu amaçla çalışan Betek ailesi olarak karşınızdayız. ‘Biz kurduk, siz yaşatacaksınız’ diyerek emanet ettiğiniz, ilke ve inkılaplarına sonuna kadar bağlı olduğumuz Cumhuriyetimizin 100. yılında Anıtkabir’de sizlerle birlikte olmanın tarifsiz onuru ve heyecanı içerisindeyiz. Azimle, yürekle, inançla yürüdüğünüz yolda bize ilham verdiniz ve yol gösterdiniz. “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözü aklımızda, kalbimizde, kulaklarımızda canlanıyor. Sözlerinizi rehberimiz olarak aldık. Betek Boya olarak 35 yıldır yorulmadan çalışıyor, üretiyoruz ve sizin gösterdiğiniz çağdaş medeniyet seviyesine ilerlemenin gururunu yaşıyoruz. Kazandırdığınız Cumhuriyet Değerleri bugün ve gelecekte varlığımızın, gelişmemizin ve çağdaşlaşmamızın en değerli teminatıdır. Nesiller boyu bize ve tüm dünyaya ilham veren bir mirasın mirasını kalbimizde taşımak ne kadar mutluluk verici. Cumhuriyetimizi ve ülkemizi sonsuza kadar ileriye taşımak Betek ailesinin yaşam amacı ve yüce sorumluluğudur. Ruhunuz şad olsun…” diye yazdı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberenez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu