Haber

CHP Milletvekili Akay, Şeker Kanyonu’na giden yolun halen kapalı olduğunu belirtti.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük’teki sel felaketinde çöken Şeker Kanyonu yolu ile ilgili olarak, “Sel felaketinin ardından Sayın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet burayı ziyarete geldiler ve durumu gördüler. Burada da söz verdiler bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarını ama geldik. Baktık tık yok. Yol kapalı, açık değil. Bu kabul edilemez” diye konuştu.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, oy Karabük Yenice’de sel felaketi nedeniyle ulaşıma kapatılan Şeker Kanyonu yolu hakkında açıklama yaptı. Yolun ulaşıma kapanması nedeniyle turizmin ve orman köylülerinin etkilendiğini kaydeden Akay, şunları kaydetti:

“Selden sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet burayı ziyarete geldiler ve durumu gördüler. Burada da bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarının sözünü verdiler ama biz gelip gördük ki orada tık yok. Yol kapalı, açılmıyor. Bu kabul edilemez. Yetkilileri uyarıyoruz, bu yolu ulaşıma açsınlar” dedi.

Yazıköy Ormanları Geliştirme Kooperatifi Lideri Şaban Karakaş, “Yaklaşık 1 ay önce meydana gelen sel felaketi nedeniyle ormanlık alanlara ulaşımı yaparken de bu yolu kullandığımız yol. Yetkililerin çalışma yapmasını ve burayı olarak üretime açmasını istiyoruz. Bir an önce.Orman köylülerimiz çok mağdur.Biz 2 aylardır para alamadık. Şu anda çok dezavantajlı durumdalar. Yetkililerin bu olaya bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.

Karataş, hasarın boyutunu da aktardı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu