Haber

CTE doğruladı: Hatay T Tipi Cezaevi’nde isyan çıktı, 3 tutuklu öldü

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), Maraş’ta meydana gelen depremin ağır hasara yol açtığı Hatay T Tipi Kapalı Cezaevi’nde ailelerinin yanına gitmek isteyen tutuklu ve hükümlülerin isyan girişiminde bulunduğu iddiasını doğruladı.

CTE, kaçma girişimini engellemek için yapılan müdahalede 12 adli hükümlü ve tutuklunun yaralandığını, yaralılardan hastaneye sevk edilen 3’ünün hayatını kaybettiğini, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

CTE’den yapılan yazılı açıklamada, Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan bazı hükümlü ve tutukluların kaçmaya çalıştıktan sonra yangın çıkardıkları belirtildi.

CEZAEVİ KULLANILABİLİR OLDU, BOŞALTILDI

Açıklamada, “Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin kaçışlarının önlenmesi, yangının söndürülmesi ve güvenliklerinin sağlanması için yasal düzenlemeler çerçevesinde gerekli müdahalelerin yapıldığı” belirtilirken, şu ifadelere yer verildi: “Bakanlık müfettişleri Adalet Bakanımız tarafından Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sorumluları olayın araştırılması için görevlendirilerek adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. asılsız suçlamalar tamamen asılsızdır.”

Açıklamada, olaylar sonucunda ceza infaz kurumunun yıkılması nedeniyle hükümlü ve tutukluların başka ceza infaz kurumlarına sevk edildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

kebanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu