Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Demokrasi hamleleri engellenmeye çalışıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, demokratik atılımları engellemeye yönelik girişimlerin kendi canına kastedildiğini belirterek, “Ama biz dik durarak ülkemizi 21 yıl öncesine göre daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu ve ekonomik olarak daha güçlü bir konuma getirdik. ayağa kalkmadan önce dik.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin Twitter hesabından “Aziz milletim” paylaşımında, gençliğinden itibaren aktif siyasetin içinde olduğunu ve milletin huzurunda yer aldığını kaydetti.

Erdoğan, 21 yılını iktidarda geçirdiği 40 yıllık siyasi hayatında şöyle devam etti:

“1994’ten bugüne hangi haksızlıklara maruz kalırsak kalalım adaleti gözettik ve hakkaniyetle hareket ettik. 85 milyon insanın hepsini kucakladık, kimseyi ötekileştirmedik. Hiçbirimizin yaşam tarzına, yaşam tarzına karışmadık. Vatandaşlarımıza Toplumumuzun her kesiminin hak ve özgürlük alanlarını genişlettik.Bizden önce bu ülkede başörtüsü yasakları vardı, kaldırdık.Liselerimize katsayı adaletsizliği uygulandı, bitirdik.İnsan inancını özgürce ve rahat yaşayamadı, değiştirdik.Terör örgütleri vatandaşlarımıza nefes aldırmadı, kafalarını ezdik.Demokrasimiz topaldı, güçsüzdü, kuvvetlendirdik.Devlet vatandaşına tepeden bakıyordu. , yeni bir anlayış. İkame ettik. Dış ülkeler hep bizi ayarlıyor, taraf çekiyorlardı, dur dedik.”

Bu mücadelede elbette pek çok engelle, baskıyla, tehditle, zorbalıkla, kumpasla ve karalama kampanyasıyla karşılaştıklarını belirten Erdoğan, “Demokratik atılımlarımız sekteye uğratılmaya çalışıldı, darbe girişimleriyle canımız hedef alındı. Sadece hizmet siyaseti, çalışma siyaseti ve kardeşlik siyaseti yapıyoruz. 14 Mayıs’tan sonra da tüm Türkiye için sevgiyle çalışmaya inşallah devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

sirvanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu