Yaşam

Efsanevi müzik grubu Queen, müzik haklarını rekor fiyata satıyor

Dünyayı kasıp kavuran müzik setinin haklarını teklif etti. Buna göre yapılan açıklamada müzik setinin hakları 20 milyar TL’ye satışa sunuldu. Konserleri tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım tıklım dolu olan 1970’lerin seti Queen, şimdiden hafızalarda yer edinmeyi başardı.

Hit modülleri, set uyumu ile bir marka haline gelen ve kuruluşundan kısa bir süre sonra müzik haklarını satma kararı alan Queen, müzik haklarını satma kararı aldı.

Müzik hakları işi son yıllarda yükselişte çünkü daha yaşlı sanatçılar bunu kendileri için bir servet olarak görüyor ve plak şirketleri veya özel sermaye grupları gibi alıcılar genellikle yatırımlarının uzun vadede karşılığını alacağına dair bahse giriyor.

Görüşmeler iyi gidiyor

Universal Music Group, rock grubunun müziğinin bazı haklarını Disney Music Group’tan almak için bir teklif hazırladığı için görüşmelerin iyi gittiği bildiriliyor.

Rekor fiyata mevcut

Müzik ekonomisi ve değerleme hizmetlerinde ortak ve iş danışmanlığı Citrin Cooperman’da ortak uygulama lideri Barry Massarsky, Queen’in müziğinin rekorlar kırmasının beklenmesinin şaşırtıcı olmadığını söyledi.

avcilarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu