Teknoloji

WhatsApp duyurdu: Türkiye’deki kanallar özelliği

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara oldukça faydalı olacak “Kanallar” özelliği üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Daha önce WhatsApp’ın Android 2.23.10.14 beta sürümünde ortaya çıkan ‘Kanallar’ özelliği artık birçok ülkede kullanıma sunulacak.

WhatsApp, kanallar özelliğini Kolombiya ve Singapur’un ardından diğer ülkelerde de kullanılabilir hale getirdiğini duyurdu.

O da Türkiye’ye geldi

Kanallar özelliği artık 150 ülkede daha mevcut. Türkiye’deki bazı kullanıcılar da bu özelliğin geldiğini bildiriyor.

Şirket bu özelliği, insanların bilgi almak için farklı STK’ları, tıbbi araştırma kurumlarını, doğrulama kuruluşlarını ve yerel yetkilileri takip edebilmesini sağlamak amacıyla başlattı.

Lansman sırasında WhatsApp, bu özelliği yıl sonuna kadar herkesin kullanımına sunmayı planladığını söyledi.

WhatsApp kanalları

Kanallar, yöneticilerin kanala dahil olan kişilere metin, fotoğraf ve görseller gönderebildiği tek yönlü görüşmeler olarak öne çıkıyor.

Kanal yöneticisinin profil fotoğrafları ve bağlantı bilgileri takipçilere görünmeyecektir. Benzer şekilde takipçilerin telefon numaraları da gizli olacak.

Yeni özellikler yolda

WhatsApp, bu özelliğin daha geniş bir şekilde kullanıma sunulmasına ek olarak birkaç yeni iyileştirmeyi de duyurdu.

Bunların arasında kanalları ülkeye göre filtrelemenizi sağlayan ve aynı zamanda yeni, en aktif ve bilinen kanalları sıralamanıza da olanak tanıyan gelişmiş filtreleme bulunmaktadır.

andirinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu