Haber

Gazze’de İletişim Kesintisi: Türk Kızılayı Endişeli

TÜRK Kızılayı, “Gazze’de sabit hat, cep telefonu ve internet bağlantısının kesilmesi nedeniyle Gazze’de görev yapan yerel ekibimizle iletişime geçemediğimiz için üzgünüz. Maalesef hiçbir iletişim kanalı çalışmıyor ve her türlü insani yardım konusunda büyük endişe içerisindeyiz. işçiler.” .

İsrail’in Gazze’de sabit hat, cep telefonu ve internet iletişimini kesmesinin ardından Türk Kızılayı, uluslararası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gazze’de görev yapan yerel ekibimizle maalesef iletişim kuramadığımızı belirtmek isteriz. Hiçbir iletişim kanalı çalışmıyor. ve tüm insani yardım çalışanları “Durumdan derin kaygı duyuyoruz. Siviller, insani yardım çalışanları, sağlık çalışanları ve tesisler korunmalı!” açıklama yapıldı.

‘GAZZE’DE SABİT, CEP TELEFON VE İNTERNET İLETİŞİMİNİN TAMAMEN KESİLMESİ KABUL EDİLEMEZ’

İletişim Bakanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’de uyguladığı bağlantı kesintilerine ilişkin şu yorumu yaptı: “İsrail sivilleri korumakla, temel insan haklarına saygıyla ilgilenmediğini bir kez daha gösterdi. Sabit hat, cep telefonu ve internetin tamamen kesilmesi Gazze’de iletişim kabul ediliyor.” Bu, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarının son adımıdır. İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana kuşatma altında tuttuğu Gazze’ye yönelik ağır hava saldırılarını sürdürürken, aynı anda en temel insan haklarına ve değerlerine yönelik açık bir saldırı daha yapıyor. İletişim kanallarını kesiyor” dedi.

‘İSRAİL’İN BLACKOUT UYGULAMASI SAVAŞ SUÇU İŞLEME NİYETİNİ AÇIKÇA GÖSTERİYOR’

Altun konuşmasına şöyle devam etti:

“İsrail’in Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası iletişim kanallarını engellemeyi amaçlayan karartması, savaş suçunu sürdürme niyetini açıkça ortaya koyuyor. Bu, İsrail’in sivillerin hayatlarını mahvettiği çirkin gerçeğini gizleme çabasıdır. Batı’nın Gazze halkının hukukunun pervasızca hiçe sayılması ve topluca cezalandırılması savunulamaz bir durumdur.İsrail’in gelişigüzel ve gelişigüzel saldırılarının kısıtlanmasına karşı çıkanlar nerede durduklarını sorgulamalıdır.Bu korkunç süreçte takındıkları tavır. günlerin tarihlerinde kalıcı bir leke olduğunu ifade ederek, “Bunun böyle olacağını anlamalılar. Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal eden İsrail’i şiddetle kınıyoruz. Bu vahşete bir an önce son verilmeli. Bu vahşete destek veren ‘büyük güçler’ artık insan haklarından, temel hak ve özgürlüklerden söz edemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu