Haber

İYİ Parti’den Zorlu’nun “Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığında anlaştı” iddialarını yalanladı: Asla gerçeği yansıtmıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener bugün bir araya geldi. Akşener’in evinde gerçekleştirilen görüşme, CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesi gerçekleşti.

GÖRÜŞME SONRASI DİKKAT TALEBİ

Yaklaşık 2 saat süren görüşmede, Saadet Partisi’nin rezidans mülkiyetinde 2 Mart’ta yapılacak 6’lı görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunulurken, ikili zirvenin ardından dikkat çeken bir iddia gündeme geldi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ SÖZLEŞME YAPILDI”

İki liderin Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda anlaştıkları iddia edildi. İddiaların İYİ Parti tarafından yalanlanması uzun sürmedi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“PAZARLIK TARTIŞMALARI HİÇBİR ZAMAN GERÇEKLERİ YANSITMAZ”

Zorlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugün Genel Başkanımızı ziyaretinin ardından adayın asılsız meselesi. haberler ve ‘pazarlık’ iddiaları asla gerçeği yansıtmaz. Millet İttifakı, 2 Mart toplantısı için açıklanan esaslar çerçevesinde kararlı bir şekilde hazırlanıyor.

CHP’DEN KILIÇDAROĞLU’YA TAM YETKİ

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP Grup Toplantısı’nda dikkat çeken bir karar alındı. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP Meclis Küme’ne isim vermeye oybirliğiyle yetki verdi. CHP Meclis Kümelenmesi açıklamasını okuyan Özel, “CHP Meclis Grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10:00’da gerçekleştirdiğimiz olağanüstü toplantımızda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 yılında grubumuz adına karar almaya oybirliği ile yetkili kılındı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili sonraki tüm süreçler.” dedi.

haberdefne.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu