Yaşam

Kitaptaki güçlü karakterler hafızada daha fazla yer kaplar.

ensonhaber.com

Bir filmi, diziyi ya da izlediğimiz bir kitabı okuduğumuz zaman, üzerinde geçirdiğimiz süreye göre hafızamız değişir. BBir sayfada gördükleri metinleri veya ekranda gördükleri yüzleri hatırlamada çok daha usta olsalar da, bazılarının tarihleri ​​​​hatırlamada veya yer ve yönleri hatırlamada daha gelişmiş becerileri olabileceğini söylüyor.

Burada öne çıkan ve en değerli unsur dikkat sorunudur. Araştırmalara göre kitabı okurken gösterilen özen sayesinde kitabın konusunu ve kitaptaki ana karakteri unutmuyorsunuz…

Kitap okurken dikkat

Kitap okurken başka şeylerle ilgilenmek okuyucuyu kitaptan uzaklaştırır. Öte yandan konusu ve kurgusu sağlam olan edebî eserlerin insan hafızasındaki yeri ile eşdeğerdir. Örneğin; Klasik bir eseri ele alalım ve bu eser Rus yazar Fyodor Dostoyevski’nin Suç ve Ceza romanıdır.

Güçlü roman, güçlü karakter

Kitabı okuyanlardan hangisi romanın ana karakteri Rakolnikov’u unutabilir? Roman, yazarın derin ruhani bilgisi ile ele aldığı ve güçlü karakterlerle örüldüğü bir eser olduğu için kitap severler tarafından çok sevilmiştir.

Not almanın değeri

“Karakterler Unuttum” Okuyucularımıza tavsiyemiz, tüm dikkatlerini kitaba vermeleridir. Karakterleri hatırlamakta zorlanıyorsanız not alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu