Haber

Zelenskiy: Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, ulusa hitaben yaptığı konuşmada Rusya’nın yeni bir saldırıya hazırlandığını belirterek, “Rusya daha fazla insanını ve teçhizatını savaşa atmak istiyor” dedi.

Millete hitaben yaptığı uyarıda Zelenski, “Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor. İşgalciler şimdiden Bahmut, Vuhledar ve diğer yönlerde baskılarını artırıyorlar. Daha geniş bir coğrafya üzerindeki baskıyı artırmak istiyorlar. Rusya daha çok insanını ve teçhizatını savaşa sokmak istiyor.” Bu bağlamda dünyanın Ukrayna ile iş birliğini daha da artırması gerektiğini belirten Zelesnki, “Bu, özgür dünyanın iş birliğine hız vermesi gerektiği anlamına geliyor. Bu, Rusya’nın yeni suç eylemlerini olabildiğince önlemeye yönelik bir cevap olacaktır.”

FİNLANDİYA VE FRANSA BAŞKANLARINDAN Kiev’e ZİYARET

Zelenski, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Finlandiya Devlet Başkanı Sauli Niinistö’nün başkent Kiev’e yaptığı ziyareti de takdir etti. Zelenski yaptığı açıklamada, “Finlandiya’dan savunma dahil yeni bir destek paketi geldi” dedi. Kullanabileceğimiz bir vizyonumuz var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu